Úplněk pro lepší vztahy

Úplněk pro lepší vztahy

07. dubna 2022

Úplněk pro lepší vztahy

Dubnový úplněk svým svitem prozáří noční oblohu 16. dubna 2022. Bude stát ve znamení Vah, proto můžete pociťovat během tohoto období, větší potřebu po harmonii a souladu. Posviťte si hlavně na komunikaci, ochotu ke spolupráci, ať už v osobní nebo profesní rovině. Hledejte více příležitostí k vzájemnému kompromisu a pochopení.

Zaměřte se na ledviny a močový měchýř

Komunikace byla dána do vínku spíše ženám. Nejeden básník, však opěvoval ve svém díle poetickou sílu úplňku a vyzdvihoval krásu žen a Luny. Ta svým tvarem připomíná ženské bříško v období plodnosti. Možná i zde je počátek krásného propojení se slůvkem Lůno. Plodnost a celková vitalita souvisí s energií ledvin. Proto se v období úplňku, společně s ledvinami zaměřte také na močový měchýř. Zharmonizováním těchto dvou velmi důležitých orgánů, vám budou vřelé a láskyplné vztahy. Ledviny a močový měchýř, jsou z pohledu východní medicíny párovými orgány, stejně jako muž a žena v partnerském vztahu. Ledviny mají na starost vylučovací a endokrinní funkce. Řídí objem krve a krevního tlaku a udržují acidobazickou rovnováhu. Stejně jako žena, která v harmonickém vztahu pečuje o úklid domácnosti, zdraví rodiny. Rozváží děti na kroužky, nákupy a celkově pečuje o teplo rodinného krbu. Močový měchýř je tvořen svalovinou, dokáže mnohonásobně zvětšit svůj objem pro uskladnění moči, kterou vytvoří ledviny. Jedno bez druhého není funkčně možné. Vzájemný soulad a komunikace ovlivňují množství pochodů v těle. Ledviny a močový měchýř mají vliv na kosti, mozek, vlasy, uši, konečník a močovou trubici. Stejně jako vztah, kde se žena a muž navzájem doplňují, ovlivňují a naplňují své společné dny. Naslouchajíc svým přáním, budují své zázemí pro pocit vzájemné jistoty, důvěry. Vzájemná podpora, úcta je učí trpělivosti a schopnosti vyjádřit se, beze strachu z reakce druhého partnera. Odměnou je potom láskyplný domov, kde jsou partneři ne soupeři.

Nerovnováha u ženy

Žena je převážně zaměřená na vztahy, rodinu a kontakt. Při dlouhodobém stereotypu, může v partnerství docházet k častým nedorozuměním a citovému ochlazení. V prvé řadě se nedostatek energie v ledvinách, projeví studenými končetinami, kruhy pod očima. Únavou hlavně v odpoledních hodinách. Celkovou nerovnováhou, je v močovém měchýři více nahromaděné energie a může docházet k častějšímu močení, počínajícím problémům s trávením a střídajícím zánětům. Vzájemná odtažitost, se může podepsat na celkovém oslabení imunity. Nedostatek vůle řešit problémy a dotáhnout je do zdárného konce, vede ženu k obavám, rezignaci a smutku. Vyčerpaná žena trpí bledou pletí, bolestí v bederní páteři. Je pro ni těžké se uvolnit a ukazují se problémy s usínáním.

Nerovnováha u muže

Muži jsou trošku jiného ražení než ženy, jsou zaměřeni na pracovní výkony, které je vedou k zajištění rodiny. Chtějí si dopřávat prožitky. Muži mají velký energetický výdej a jdou někdy za pomyslnou hranici, kde už je jejich tělo přetěžováno. Muž začne dlouhodobým vyčerpáváním předčasně šedivět, ustupují mu vlasy a problémy v intimní sféře doprovází hučení v uších. Obavy z dřívějších nezdarů ho mohou vracet do minulosti, kde mohlo dojít k nedostatku např. finančního zabezpečení či selhání. Tento nezdar ho může frustrovat a být jedním z možných příznaků slabých ledvin, které jsou energetickou továrnou, která najednou produkuje málo životadárné síly. Zde místo obezřetnosti nastupuje strach. Vyvíjením vnitřního tlaku sám na sebe, dochází k většímu nedostatku energie v ledvinách, negativně ovlivňující i energii srdce. Tato nerovnováha se může projevit vysokým tlakem, problémy s prostatou, bolestí zad a problémy v komunikaci.

Je možné to napravit

V prvé řadě je potřeba opět zažehnout tu pomyslnou jiskru, která vyvolala prvotní zájem. Oba partneři si mohou uvědomit, kolik energie věnují rodině, práci a kolik času věnují sami sobě. Naslouchajíce svému okolí, mají tolik pochopení pro druhé, otázkou zůstává, zda po letech mají pochopení i pro svého partnera? Toho člověka, kterého na začátku obdivovali, smáli se jeho vtípkům a milovali ho i s nedostatky. Zapomínáte naslouchat svému tělu, které jede, jako výkonný stroj, přitom stačí zvolnit, zastavit se a začít sdělovat partnerovi své potřeby. Mít správnou motivaci, aby potřeby byli naplněny a nezůstalo u planých slov a slibů. Energie, kterou věnujete vztahu se vám vždy vrátí, proto buďte rozvážní, kam vaši životní energii směřujete.

Strava pro sílu ledvin

Ledviny jsou považovány za zdroj životní síly a kořen plamene života. V ledvinách je uchována životní síla a vůle, s níž přicházíte na svět. Vrozená energie ledvin se bohužel nemůže opětovně získat, celý život z ní pouze čerpáte. Vyváženou stravou je potřeba vyživit ledviny, které mají rády přirozenou slanou chuť. Tu najdete v Mořských rybách, řasách Nori, Wakame, Kombu. Pokrmy doplňte omáčkou Tamari, Shoyu nebo Miso pastou. Fazole Adzuki svým tvarem připomínají ledviny a velmi jim prospívají. Základem je ráno teplá snídaně, nejlépe obilninová kaše nebo polévkaPozor si dejte na nadbytek bílého cukru, který sice rychle nastartuje energii, ale vzápětí opět rychle slábne. Jako když přidáte do ohně podpalovač, který rychle, ale jen na chvilku vzplane. Tady hrozí, že nastane začarovaný kruh rychlé únavy a podpůrných energetických drinků, kávy a sladkostí, které zatěžují trávicí trakt a okruh ledvin.

Hýčkejte se

V chladném počasí spíše energii uchovávejte, udržujte končetiny a bederní oblast v teple. Rozmazlujte se domácími nebo profesionálními masážemi. Dopřejte si bylinnou koupel, nebo použijte koupelovou sůl. Co je však nejdůležitější je kontakt. Vlídným slovem, pohlazením, pochvalou. Chycením za ruku partnera, při společné procházce nejen při svitu Luny. Toto vše je projevem zájmu o druhého a tím zažehnete opětovný ohýnek pro rovnováhu a sílu vašich ledvin. Úplněk ve vahách vás v tom podpoří.

Vhodná bylinná podpora

Bylinný čaj ledviny ženy nebo muži, tinktura vřes, tinktura zlatobýl a přírodní bylinné kapsle např. Multiserafin s vit.D a Pohoda. Produkty v péči o vlasy Vlasy S a Vlasy K.

Sdílet
Petra Gubišová | Serafin byliny

Petra Gubišová

autorka
Petra se zajímá o bylinky a přírodní léčitelství již řadu let, dále se v tomto směru vzdělává. Ve své kosmetické praxi používala nauky aromaterapie. Nyní obohacuje svými články náš web a sdílí v nich zajímavosti i tipy o bylinkách a péči o sebe.

Objevte další témata

Potřebujete poradit?