Jak na stres přírodní cestou

Jak na stres přírodní cestou

29. července 2022

Stres – slovo skloňované ve všech pádech je součástí našich životů více a více. 

Pokud chceme dobře zvládat stresové reakce v našem těle potřebujeme vědět, jak podpořit to nejzákladnější, a to je tvorba „hormonu štěstí“ tedy serotoninu.

Serotonin působí jako neurotransmiter. Ovlivňuje lidské emoce a náladu, paměť, spánek, bolesti hlavy ale i bolest obecně. Jeho působení se odráží i v žilním systému, gastrointestinálním traktu, svalovém systému, sexuální aktivitě, chuti k jídlu, únavě či čilosti, bolestech, přirozené imunitě a v mnoha dalších částech těla. 

Serotonin potřebuje pro své účinkování v těle pomocné látky, tzv. prekurzory. Ty najdeme v celé řadě bylin. Jednou z nich je:

Rozchodnice růžová

Rozchodnice je trvalka s krásnými žlutavými kvítky, kterou najdeme na mnoha českých zahrádkách, ale i v naší přírodě. Rozchodnice byla zařazena do lékařských výzkumů pro její skvělé účinky na naši psychiku. Bylo zjištěno, že velmi dobře napomáhá při stresových reakcích. Podporuje fyzický i psychický výkon, zlepšuje paměť a učení, působí proti únavě a stresovému vyčerpání. Je vhodná pro dospělé, ale i pro děti zhruba od 6-ti let.

Zázrak zvaný „béčko“

Všechny vitamíny řady B spolu působí synergicky a jsou důležité pro získání energie k produkci serotoninu. Vitamíny řady B z našeho těla velmi rychle mizí při vyšším stresu, fyzické zátěži, při konzumaci rafinovaného cukru a alkoholu a také vlivem kouření.

V těchto případech je nutné vitamíny řady B do organismu dodávat nejenom stravou, ale i kvalitními potravinovými doplňky. Vitamíny řady B snižují míru únavy a vyčerpání a podporují psychiku a přirozený spánek.

Nezapomínejte na hořčík

Hořčík je minerál, který naše tělo potřebuje ke stavbě kostí, zubů, cév k práci svalů, ale také k produkci serotoninu. Hořčík snižuje únavu a vyčerpání a podporuje svaly i nervovou soustavu. Tento minerál můžeme získávat ze stravy, ale většina lidí jej potřebuje zároveň suplementovat, tedy dodávat ve formě kvalitních potravinových doplňků.

Objevte v naší nabídce Rozchodnici v tinktuře z pupenů a Hořčík obohacený vitamíny B. Oba umí zatočit se stresem a únavou!

Sdílet
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

odborná poradkyně
Zakladatelka a odborná poradkyně společnosti. Více o ní na www.anetabenediktova.cz
Napsat e-mail

Objevte další témata

Potřebujete poradit?