O nemocné duši a těle dítěte

O nemocné duši a těle dítěte

01. června 2022

Jeden z nejkrásnějších pohledů na svět je pohled na malé dítě zaujaté hrou. Díváte se na něj, jak se z něho právě stal automobilový závodník, policista, kadeřnice či pohádková víla. Máte pocit, že v tom okamžiku dítě nevnímá nic jiného než svoji hru. Opak je však pravdou!

Malé dítě má velmi bystrý mozek a celkové vnímání. Je jako malý radar. Vnímá vše, co se v jeho okolí děje, co kdo říká, jak se chová, jaké má pocit, i když on sám je právě tím závodníkem či kadeřnicí. Tento hluboký omyl pak vede nás dospělé k názoru, že malé dítě přeci nemůže mít žádné starosti, žádné stresy. Ono si přeci jen hraje nebo se učí…

Dětská psychika

Děti této doby však prožívají velké starosti a celkově žijí v nesmírném stresu, i když to tak nevypadá. Současní čtyřicátníci, padesátníci ve svém dětství měli starosti zejména se školními známkami, možná v pubertě s kamarády či prvními láskami. Báli se čertů a vodníků, televizi téměř neznali, internet a sociální sítě neexistovali a většinu volného času strávili venku hrou či sportem.

Současné děti jsou od útlého věku „vláčeni“ matkami a otci po několika kroužcích týdně s vidinou toho, že budou skvělí a úspěšní. Už od mala cítí velký tlak na sebe ve smyslu nutnosti úspěchu, výkonu, vyniknutí.

Sice je trendem to, že s maličkými dětmi maminky zůstávají poměrně dlouho doma, ale málokterá z těchto maminek je klidná a vyrovnaná. Svůj stres, vnitřní napětí a neurózu přenáší na své potomky už od narození. Nemluvě o tom, když rodina a vztahy v ní nefungují tak jak by měly, když se rodiče hádají, vzájemně se o děti přetahují, nebo dojde k rozvodu.

Víte, že noční pomočování u dětí je „pláč za rodiče“?

Stalo se módou s dětmi mluvit o všem otevřeně, nic jim neskrývat. Tak slyší vše o covidu, o válce, o ničení planety a jejím možném zániku, o zdražování a riziku chudoby…Zde pak vzniká otázka, jak moc těmto tématům rozumí tří, pěti, či sedmi leté dítě. Ano, nerozumí, ale slyší to. Výsledkem pak jsou jejich hrůzostrašné fantazie, které vznikají díky těmto informacím, a s kterými oni žijí, i když to nedávají najevo. Neumí to říci svému psychologovi nebo kouči. Jediné, co přirozeně umí je onemocnět!

Dětská nemoc je velkým křikem dítěte:“ bojím se, už toho mám dost, toto nechci, chybí mi láska…“

Realitou je, že posledních pár let velmi přibylo nemocných dětí. Jsou to většinou nemoci typu chronická rýma, bolesti v krku, chronické záněty průdušek, chronické kašle. Proč? Základní důvod již byl napsán. Za období covidu se dětem silně snížila imunita a stále to pokračuje. Hlavním příčinou však nebyl covid, ale celkové napětí vyvolané společenskými událostmi, on-line výukou, nemožností kontaktu s vrstevníky a nemožností aktivního pohybu. Toto se netýká jen školních dětí, ale i těch nejmenších, kteří žijí v tomto napětí také.

Děti jsou barometrem rodiny a společnosti

Dejte svým dětem pocit klidu, bezpečí a lásky. Dejte jim možnost volně dýchat, běhat v lese mezi stromy, hrát si a smát se. Chraňte je před celospolečenskými hypnózami zvanými covid, válka, krize ty do dětského světa nepatří. Mluvte se svými dětmi a pokud se něčeho bojí, tak jim to vysvětlete jejich jazykem a jejich úrovní vnímání. Vnímejte své děti, nalaďte se na jejich vlnu, oni vědí, co jim dělá dobře. Oni jsou často moudřejší, než my dospělí!

Byliny pomáhají

Maminky mají často obavy dávat svým dětem nějaký přípravek vyrobený z bylin, léčivých hub nebo minerálů. Stále do kola řeší dávkování, způsoby podávání, celkovou vhodnost.

Oproti tomu tyto stejné maminky většinou bez rozmyslu kupují v lékárnách chemické přípravky a bez mrknutí oka je opakovaně dětem dávají s vidinou rychlého uzdravení. U chronických onemocnění, kde je základem stres dítěte tyto přípravky moc nefungují.

Zde je právě vhodná přírodní, bylinná léčba nastavená odborníkem, který má znalosti v oblasti přírodní léčby. Ruku v ruce s tím však musí jít úprava stravy, při které je důležité vynechat zejména sladkosti a často také kravské mléko. Pocit klidu, bezpečí, lásky a něžné pohlazení maminky vyléčí každou dětskou duši! Na pomoc také spěchá andílek Serafínek…

Sdílet
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

odborná poradkyně
Zakladatelka a odborná poradkyně společnosti. Více o ní na www.anetabenediktova.cz
Napsat e-mail

Objevte další témata

Potřebujete poradit?