Potřebujete poradit s výběrem? 
+420 739 021 759 (po–pá 8:00–16:30)

Často kladené dotazy

Nenašli jste odpověď, kterou jste hledali?
Napište nám
faq

Nejčastější témata

bylinyvsmedicina

Kombinování produktů

Mohou se bylinné čaje a tinktury kombinovat s léky?
Vždy doporučujeme poradit se slékařem nebo odborníkem na bylinnou léčbu. Obecně platí, že by bylinné čaje neměl používat člověk, který užívá silné léky na ředění krve typu Warfarin, nebo léky ze skupiny imunosupresiva – léky které snižují imunitu. Také nedoporučujeme vysadit nárazově léky, které užíváte delší dobu a nahradit je bylinami (např. léky na tlak nebo antidepresiva) Přechod musí být vždy postupný a pod kontrolou terapeuta. Pokud si nevíte rady, obraťte se nanaši poradnu
Mohu kombinovat bylinný čaj a směs z pupenů?
Směsi zpupenů rostlin jsou velmi silné potravinové doplňky určené na řešení konkrétního zdravotního problému. Nedoporučujeme je kombinovat sčaji. Účinek by byl velmi silný. Čaje je možné kombinovat stinkturami, které obsahují extrakt pouze zjedné byliny.
Proč jsou tinktury zbylin bezbarvé, a vchuti převládá alkohol? Tinktury od jiných firem bývají barevně i chuťově odlišné.
Tinktury zbylin Serafin jsou vyráběny homeopatickým postupem výroby. To znamená, že byliny jsou sbírány výhradně čerstvé vpředepsanou hodinu a vpřesně dané době růstu. Jsou nakládány předepsaným způsobem a také přesným způsobem pravidelně promíchávány – aktivovány. Při jejich výrobě je dodržováno tzv. decimální ředění. U všech tinktur dosahujeme ředění D3, což je již hraniční homeopatické ředění. Tinktury jsou určeny pro citlivé osoby, jsou určeny při léčbě vpočátku nemoci nebo vprevenci a také na doléčování. Pokud chcete rychlý nástup účinku doporučujeme zvolit tinkturu zpupenů.
Mohu kombinovat několik čajů, tinktur a kapslí dohromady?
Ano, můžete, ale musí to mít nějaký řád. Doporučujeme vždy řešit jednou kůrou jeden zdravotní problém. Čaje střídejte vždy po dni, nepijte vjeden den několik druhů čajů. Tinktury můžete užívat vjeden den, ale maximálně dvě najednou. Totéž platí o kapslích. Pro přesné nastavení léčby můžete využít našeho poradenství

Mateřství

Mohou bylinné čaje a tinktury užívat těhotné a kojící ženy?
Podle zákonů musí být na všech potravinových doplňcích bez ohledu na to, co obsahují napsáno, že nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy. Nikdo vtomto případě nerozlišuje obsah a složení. Celou řadu bylin je možné při kojení a vtěhotenství užívat. Vybrané byliny podporují tvorbu mléka, mohou usnadnit průběh těhotenství a porodu. Při volbě bylinného přípravku je potřeba vždy uvažovat na co jej chci použít. Nedoporučujeme při kojení nebo vtěhotenství dělat nějaké razantní očistné kůry. Byliny však mohou šetrným způsobem pomocipři trávicích potížích matky i dítěte, při nachlazení nebo při vyčerpání. Pokud uvažujete vtomto období o použití bylin, poraďte se sodborníkem na přírodní léčbu. Obraťte se na naši poradnu.
tehotenstvi
tea

Další

Jaký je rozdíl mezi bylinným čajem a čajovým koncentrátem?
Čajový koncentrát je unikátní výrobek naší společnosti. Je to velmi účinná alternativa bylinného čaje, která je vyrobena zejména pro zákazníky, kteří mají potíže svařením bylinných čajů a vadí jim chuť bylin. Čajový koncentrát má podobnou chuť a konzistenci jako sirup, ale neobsahuje cukr. Sladidlem jsou jablka nebo hrozny ve formě koncentrátu. Výhodou je, že jej mohou diabetici a jsou vhodné i pro děti. Čajový koncentrát je velmi účinný je to vlastně silný extrakt se skvělou chutí. Nezapomeňte jej uchovávat vchladnu, jelikož neobsahuje žádné konzervanty.
Zakoupil jsem si čajový koncentrát a během několika dní mi zkvasil. Jak je to možné?
Čajové koncentráty jsou pouze pasterované, neobsahují žádné konzervanty. Po jejich otevření je velmi důležité je uchovávat vchladnu a temnu. Pokud budou uchovávány vlednici, tak se tento problém nestane.
Mohou vaše přípravky užívat i zvířata?
Ano můžete. Máme dobré zkušenosti stinkturami zpupenů, které je možné podávat i zvířatům. Ta na ně velmi dobře reagují. Dávkování je velmi přesné, jelikož je podle váhy. Velmi se nám osvědčilo i podávání přírodních kapslí. Ty je možné otevřít a vysypat do nápoje či do jídla.
Kde zakoupím produkty Serafin? Najdu je i vlékárnách?
Produkty Serafin koupíte u našich odběratelů. Zde však nemůžeme garantovat plný sortiment. Seznam odběratelů najdete zde: prodejny
Celý sortiment produktů včetně odborného poradenství je vnašich firemních prodejnách snázvem Andělská apatyka. Jejich seznam najdete zde.
V lékárnách produkty Serafin nenajdete.
Messenger

Odpovědi v Messengeru

Odpovědi na nejčastější dotazy vám pomůže zodpovědět také náš chatbot na Facebook Messengeru
Začít
Po kliknutí na tlačítko začít se Vám otevře Facebook Messenger

Potřebujete poradit?