Často kladené dotazy

Nenašli jste odpověď, kterou jste hledali?
Napište nám
FAQ - ruce s notebookem | Serafin byliny

Nejčastější témata

Byliny proti medicíně | Serafin byliny

Kombinování produktů

Mohou se bylinné čaje a tinktury kombinovat s léky?
Vždy doporučujeme poradit se s lékařem nebo odborníkem na bylinnou léčbu. Obecně platí, že by bylinné čaje neměl používat člověk, který užívá silné léky na ředění krve typu Warfarin nebo léky ze skupiny imunosupresiva – léky které snižují imunitu. Také nedoporučujeme vysadit nárazově léky, které užíváte delší dobu a nahradit je bylinami (např. léky na tlak nebo antidepresiva). Přechod musí být vždy postupný a pod kontrolou terapeuta. Pokud si nevíte rady, obraťte se na naši poradnu.
Mohu kombinovat bylinný čaj a směs z pupenů?
Směsi z pupenů rostlin jsou velmi silné potravinové doplňky určené na řešení konkrétního zdravotního problému. Nedoporučujeme je kombinovat s čaji. Účinek by byl velmi silný. Čaje je možné kombinovat s tinkturami, které obsahují extrakt pouze z jedné byliny.
Proč jsou tinktury z bylin bezbarvé a v chuti převládá alkohol? Tinktury od jiných firem bývají barevně i chuťově odlišné.
Tinktury z bylin Serafin jsou vyráběny homeopatickým postupem výroby. To znamená, že byliny jsou sbírány výhradně čerstvé v předepsanou hodinu a vpřesně dané době růstu. Jsou nakládány předepsaným způsobem a také přesným způsobem pravidelně promíchávány – aktivovány. Při jejich výrobě je dodržováno tzv. decimální ředění. U všech tinktur dosahujeme ředění D3, což je již hraniční homeopatické ředění. Tinktury jsou určeny pro citlivé osoby, jsou určeny při léčbě v počátku nemoci nebo k prevenci a také na doléčení. Pokud chcete rychlý nástup účinku, doporučujeme zvolit tinkturu z pupenů.
Mohu kombinovat několik čajů, tinktur a kapslí dohromady?
Ano, můžete, ale musí to mít nějaký řád. Doporučujeme vždy řešit jednou kúrou jeden zdravotní problém. Čaje střídejte vždy po dni, nepijte v jeden den několik druhů čajů. Tinktury můžete užívat v jeden den, ale maximálně dvě najednou. Totéž platí o kapslích. Pro přesné nastavení léčby můžete využít našeho poradenství.

Mateřství

Mohou bylinné čaje a tinktury užívat těhotné a kojící ženy?
Podle zákonů musí být na všech potravinových doplňcích, bez ohledu na to, co obsahují, napsáno, že nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy. Nikdo v tomto případě nerozlišuje obsah a složení. Celou řadu bylin je možné při kojení a v těhotenství užívat. Vybrané byliny podporují tvorbu mléka, mohou usnadnit průběh těhotenství a porodu. Při volbě bylinného přípravku je potřeba vždy uvažovat, na co jej chci použít. Nedoporučujeme při kojení nebo v těhotenství dělat nějaké razantní očistné kúry. Byliny však mohou šetrným způsobem pomoci při trávicích potížích matky i dítěte, při nachlazení nebo při vyčerpání. Pokud uvažujete v tomto období o použití bylin, poraďte se s odborníkem na přírodní léčbu. Obraťte se na naši poradnu.
Těhotenství | Serafin byliny
Čaj | Serafin byliny

Další

Jaký je rozdíl mezi bylinným čajem a čajovým koncentrátem?
Čajový koncentrát je unikátní výrobek naší společnosti. Je to velmi účinná alternativa bylinného čaje, která je vyrobena zejména pro zákazníky, kteří mají potíže s vařením bylinných čajů a vadí jim chuť bylin. Čajový koncentrát má podobnou chuť a konzistenci jako sirup, ale neobsahuje cukr. Sladidlem jsou jablka nebo hrozny ve formě koncentrátu. Výhodou je, že jej mohou diabetici a jsou vhodné i pro děti. Čajový koncentrát je velmi účinný, je to vlastně silný extrakt se skvělou chutí. Nezapomeňte jej uchovávat v chladnu, jelikož neobsahuje žádné konzervanty.
Zakoupil jsem si čajový koncentrát a během několika dní mi zkvasil. Jak je to možné?
Čajové koncentráty jsou pouze pasterované, neobsahují žádné konzervanty. Po jejich otevření je velmi důležité je uchovávat v chladnu a temnu. Pokud budou uchovávány v lednici, tak se tento problém nestane.
Mohou vaše přípravky užívat i zvířata?
Ano mohou. Máme dobré zkušenosti s tinkturami z pupenů, které je možné podávat i zvířatům. Ta na ně velmi dobře reagují. Dávkování je velmi přesné, jelikož je podle váhy. Velmi se nám osvědčilo i podávání přírodních kapslí. Ty je možné otevřít a vysypat do nápoje či do jídla.
Kde zakoupím produkty Serafin? Najdu je i v lékárnách?
Produkty Serafin koupíte u našich odběratelů. Zde však nemůžeme garantovat plný sortiment. Seznam odběratelů najdete zde: prodejny
Celý sortiment produktů včetně odborného poradenství je v našich firemních prodejnách s názvem Andělská apatyka. Jejich seznam najdete zde.
V lékárnách produkty Serafin nenajdete.
Messenger | Serafin byliny

Odpovědi v Messengeru

Odpovědi na nejčastější dotazy vám pomůže zodpovědět také náš chatbot na Facebook Messengeru
Začít
Po kliknutí na tlačítko začít se Vám otevře Facebook Messenger
Potřebujete poradit s vašimi bolístkami?
Nahrajte nám zprávu na Whatsapp (tel. číslo +420 720 680 451). Sdělte nám, co vás trápí a nezapomeňte uvést váš věk a jaké užíváte léky. Rádi se Vám ozveme.
Případně můžete zaslat dotaz na poradna@serafinbyliny.cz nebo kontaktovat některou z našich poradkyň.
Odborné poradenství