Novoluní 2.3.2022

Novoluní 2.3.2022

01. března 2022

Každé Novoluní je ovlivněno astrologickým znamením, ve kterém se právě nachází. To letošní připadne na den 2.3. 2022, 18:34 a bude ve znamení Ryb. Toto Novoluní vás může posílit velkým přívalem energie a nabízí jedinečnou příležitost vykročit k naplnění cílů. Nynější Novoluní má tentokrát velmi silný vliv, vesmírná energie napomáhá vnitřní proměně i pročištění těla.

Na co se při tomto Novoluní zaměřit?

V tento den se zaměřte hlavně na chodidla a prsty na nohou. Měsíc stejně jako znamení Ryb je spojen s vodním živlem a ovlivňuje i lymfatický systém. To, co pociťujete při chůzi na svých chodidlech, vám může ukázat na problematiku celého těla např. projevujícími se otoky nebo ostrou bolestí při došlapu. Každá část celého těla se odráží na reflexních zónách vašich chodidel, proto se v péči o končetiny zaměřte na to, aby byly vaše končetiny v teple a pohodlí. Je doporučeno nechat invazivní zákroky na nohou na jiné dny a Novoluní v Rybách si spíše v klidu užít. 

Začít můžeme stravou

Po celý den se stravujte pokud možno lehkou stravou, která nezatěžuje trávení. Nov je ideálním obdobím pro očistné kúry a půsty. Je doporučováno konzumovat pouze jednu potravinu rostlinného původu, např. rýží Basmati a nezapomenout doplnit jídelníček o ovoce a zeleninu. Doporučuje se pití bylinných čajů pro očistu, zvolit můžete například čaj Čistící. Pokud se rozhodnete držet půst, ideální je 24 hodin vůbec nic nejíst, pouze pít převařenou vodu a bylinné čaje.

Večerní očistná koupel

Po pracovním dni se můžete ponořit do koupele s odvarem z bylin nebo koupelovou solí. V koupeli nejlépe pročistíte tělo od staré energie a můžete se zbavit i fyzických blokád těla. Po osušení vše završíte krátkou masáží plosek chodidel s malým množstvím oleje či krému. Tím aktivujete akupresurní body a celkově uvolníte napětí. Ženy začnou na levé noze a muži na pravé. Stačí prsty jemně kroužit a bezbolestně je povytahovat, čímž se zprůchodní se lymfa a tělo se lépe zbaví škodlivých látek. Následně můžete nohy zabalit do teplé deky a dále relaxovat. K nově nabitému pocitu energie a lehkosti Vám mohou pomoci čistící bylinné čaje. Čaji je ideální za Novoluní nahradit pití kávy či různých energetických nápojů. Uvidíte, jak se budete cítit najednou svěží, plní energie a dobré nálady.  
Sdílet
Petra Gubišová | Serafin byliny

Petra Gubišová

autorka
Petra se zajímá o bylinky a přírodní léčitelství již řadu let, dále se v tomto směru vzdělává. Ve své kosmetické praxi používala nauky aromaterapie. Nyní obohacuje svými články náš web a sdílí v nich zajímavosti i tipy o bylinkách a péči o sebe.

Objevte další témata

Potřebujete poradit?