Jak přišly na svět dětské čaje?

Jak přišly na svět dětské čaje?

02. srpna 2022

Už jste je vyzkoušeli? V našem e-shopu i kamenných prodejnách nyní můžete našich šest novinek –porcované bylinné čaje pro děti: Bříško, Do hajan, Hepčí, Strážníček, Serafínkův čajík a Andílkovy bylinky. Chcete vědět, jaká byla jejich cesta na svět? 

Nad bylinkami pro děti jsme přemýšleli již dlouho. Protože právě pro naše nejmenší chceme často volit šetrnou a přírodní cestu. A zároveň jsou to právě děti, kdo představují skutečnou výzvu a jejich jazýčky jsou těmi nejpřísnějšími kritiky, pokud jde o chuť. Zatímco dospělého ještě přesvědčíte, že něco možná není nijak zvlášť chutné, ale je to zdravé, u dětí s takovým argumentem obvykle neobstojíte. Buď je něco pěkné, dobré, hravé a zábavné, nebo to u nich nemá šanci.

Dětskou produktovou řadu jsme tak otevřeli Serafínkovým sirupem a vaše reakce předčily naše očekávání. Tolik pozitivních reakcí jsme si ani nedokázali představit a byly nám potvrzením, že jsme vykročili správným směrem a udělali opravdu skvělý produkt pro děti – který pomáhá, potěší i chutná. Nejde jen o chuť, účinky, ale také o krásný obal, který děti zaujme, nebo dárek ve formě tetování, který děti potěší.

A věděli jsme, že se vzápětí pustíme i do čajů pro děti. I když cesta k nim byla někdy docela trnitá… Naštěstí Serafin tvoří mnoho skvělých lidí, kteří zvládli jednotlivým výzvám čelit a dohromady vytvořili něco, co rozhodně stojí za vyzkoušení! 

Nejdříve jsme vytvořili receptury. Stejně u všech ostatních produktů Serafin, za nimi stojí naše odborná poradkyně a holistická terapeutka Aneta Benediktová. Následovalo testování ve výrobě, ochutnávání a upravování tak, aby byl výsledek dokonalý.

Také jsme pořídili nový stroj do výroby, určený právě na výrobu dětských porcovaných čajů. Díky tomu jsou čaje v krásných papírových přebalech, jiných, než které znáte z našich běžných porcovaných čajů. Nicméně, než se nám podařilo stroj pořádně rozběhnout, otestovat, nastavit… tak to také (dlouhou) chvíli trvalo.

Také bylo třeba vytvořit všechny potřebné ilustrace – namalovat jednotlivé andílky a bylinky. Za to moc děkujeme našim dvěma skvělým ilustrátorkám.A pak už všechny ilustrace, texty a naše vize putovaly ke grafičce, která stojí za podobou většiny našich produktů. A s tou jsme navrhovali, upravovali… a upravovali… a upravovali... Naštěstí je opravdu báječná a dokáže vždy vytvořit to, co jsme chtěli, ačkoli to předem někdy sami nedokážeme přesně popsat.

Tou dobou už byla naše kolegyně opět na mateřské dovolené s druhým dítětem, a tak ve volných chvilkách odběhla od mateřských radostí i starostí k veršování a vytvořila básničky pro každý z čajů. Tím se naše čaje staly ještě originálnějšími a hravějšími. Bylo toho opravdu hodně – a nakonec, po téměř dvou letech práce a nejrůznějších výzev, jsou dětské čaje na světě a vy je můžete ochutnat. A jsme přesvědčeni, že ten čas, námaha a práce stály za to. Jsme na ně opravdu hrdí.

A jak se v nich vyznat?

  • Serafínkův čajík – bylinný porcovaný čaj s lahodnou chutí na celodenní popíjení.
  • Do hajan bylinný porcovaný čaj s bylinkami podporujícími přirozené usínání a relaxaci.
  • Bříško – bylinný porcovaný čaj obsahující bylinky podílející se na přirozeném zažívání.
  • Hepčí – bylinný porcovaný čaj pro chvíle, kdy nemůžete klidně dýchat ani mluvit.
  • Strážníček – bylinný porcovaný čaj pro děti, které potřebují andílkovu ochranu, aby mohly zase běhat venku.
  • Andílkovy bylinky – bylinné porcované čaje, kde najdete na ochutnání několik sáčků ode všech druhů.
Sdílet
Markéta Gossová | Serafin byliny

Markéta Gossová

autorka
Markéta se věnuje především vývoji nových produktů Serafin a s tím souvisejícím tématům. Nicméně si také ráda odpočine u kreativních činností, jako je třeba psaní článků. To ji vždy obohatí, dozví se při něm něco nového a dává jí to prostor k zamyšlení.

Objevte další témata

Potřebujete poradit?