Den hor aneb Podpořte své tělo před sportem i po sportu

Den hor aneb Podpořte své tělo před sportem i po sportu

11. prosince 2021

Pilíře nebe, krovy hvězdných domovin, surově krásné vrásky matičky země, zrcadla lidské upjatosti, svobodná loviště ztracených duší.

Klikatá cesta stoupá hustým smrkovým lesem, čas od času překročíš bystřinu, která s výškou ztrácí na síle a nabírá na průzračnosti. Ještě za tmy míjíš hranici lesa, dál už se touláš jen v porostech horských klečí, ale i ty postupně mizí a zbývají traviny s lišejníky a mechy. Jako po schodech vcházíš do krajiny kamenných moří. Nohy těžknou, vzduch řídne, teplota klesá. První sluneční paprsky nabízí hřejivou náruč a konečně zpomaluješ. Rozhlídneš se kolem. Slunce odkrývá daleké obzory, nutí tvé oči spočinout. Sedíš na moréně, hledíš do údolí a z termosky se line závan květin. Už jen jedno sněhové pole, nejistý hřebínek z rozlámaného vápence a stojíš na vrcholu. Chce se ti křičet, ale nejde to. Ten úsměv na tváři patří teď jenom Tobě. Kontura Tvého života slábne, polykáš naprázdno a tušíš, že takhle nějak chutná štěstí.

Pohledem z hory, pohledem shora často sytíme svou podstatu. Táhne nás touha odkrýt alespoň pár bílých míst v našich slepých srdcích. Někdy naopak zakrýváme a plníme hluboké rány nasbírané v údolích. Často utíkáme a hledáme cosi, možná svobodu, možná štěstí, zážitky, požitky, vztahy.

Někdy se pachtíme, jindy bloumáme. Do kopců stoupáme ve vleku víry, z kopců pak tlačí nás rozum.

Hranici zdánlivě znovu posouváme. Přírodní stěny kulturních dějin, stávají se mnohdy lidskou laťkou.

„Není to hora, ale my samotní, koho dobýváme.“

-  Edmund Hillary (první člověk, jenž vystoupil na Mount Everest) -


Pokud také rádi stoupáte do hor a kopců anebo holdujete jinému sportu, podpořte své tělo kapslemi Sport a Regenerace.

Kapsle Sport obsahují mimo jiné hořčík, který působí při únavě a vyčerpání a přispívá k normální činnosti svalů. Vitamín B6 se zase podílí na normálním metabolismu bílkovin a glykogenu. Další obsažený vitamín, B3, podporuje normální energetický metabolismus. Užívejte je před sportovním výkonem.

Naopak po výkonu sáhněte po jejich protějšku, kapslích Regenerace. Obsažený kotvičník napomáhá celkovému prokrvení organismu a k přirozené očistě, vitamín D se podílí na normálním fungování imunity a působí na svaly a zinek se podílí na normálním metabolismu kyselin a zásad.


Sdílet
Tomáš Abrhám | Serafin byliny

Tomáš Abrhám

autor
Tomáš rád cestuje, zajímá se o ochranu přírody a je jejím velkým obdivovatelem i znalcem. Má jedinečný poetický styl, s nímž přispívá k pestrosti a kouzlu našich článků v Magazínu i Herbáři.

Objevte další témata

Potřebujete poradit?