Co to je Irisdiagnostika

Co to je Irisdiagnostika

21. září 2021

Diagnostika z oční duhovky neboli irisdiagnostika spočívá v diagnostikování celkového zdravotního stavu člověka pomocí určitých barev, znamének a teček, které se nacházejí v oční duhovce. Irisdiagnostika je naprosto ekzaktní metoda, která je v zahraničí běžně používána holistickými lékaři a jako obor se studuje na institutech, které vychovávají holistické lékaře.

 Z čeho vychází?

Irisdiagnostika vychází ze stejného tvrzení jako jiné přírodní metody diagnostiky. A to , že na všech okrajových částech těla se zobrazuje systémově celý člověk. Například na ploskách nohy je možné nalézt reflexní body všech orgánů, stejně tak jako na dlaních, na uchu a také v oku.

 Důležité je znát, jaká část oční duhovky patří kterému orgánu v těle. Při provádění irisdiagnostiky se z těchto vazeb čerpá, aby bylo možné z konkrétních vlastností duhovky určit, jaký orgán nepracuje správně nebo je momentálně oslaben.

Irisdiagnostika poskytuje člověku celkový obraz jeho těla. K tomu využívá pravidel orgánového pentagramu. Ten vychází z předpokladu, že žádný orgán v těle nefunguje samostatně, ale vždy souvisí s jiným orgánem. A dohromady tak všechny orgány tvoří jeden celek, naše tělo.

Stejně jako většina dalších alternativních metod, tak i tato byla vyvinuta zejména jako preventivní. To znamená, že dysfunkce orgánu se dá v oku vyčíst ještě dříve, než má klient prokazatelné potíže s daným orgánem.

Jak to funguje?

Oči se vyfotí speciálním fotoaparátem, který je dokáže v počítačovém programu zvětšit. Následně terapeut odečítá změny zejména na duhovce. Při odečítání stavu duhovky a jejího okolí dáváme vždy dohromady všechny souvislosti.

Pro správnou diagnostiku nestačí jen vidět místa v duhovce. Potřebujeme mít velmi dobré znalosti anatomie a fyziologie člověka. Potřebujeme znát principy vzájemného ovlivňování orgánů mezi sebou podle tradiční čínské medicíny, musíme znát funkce meridiánů a všeho co s tím souvisí.

Také pro naši práci je potřeba znalost onemocnění jako takových, jejich vznik a léčba i z pohledu klasické medicíny. Také je nutné mít základní znalosti z oblasti fyzioterapie, dietologie a psychologie. Bez znalostí běžně používaných léků, které jsou na trhu nemůžeme kvalitně pracovat.

Jen tak  je možné společně s klientem vytvořit celkový obraz jeho zdravotního stavu a dát mu odpovídající přírodní léčbu. Irisdiagnostika sama o sobě bez výše uvedených znalostí je jen obraz duhovky. Až s těmito znalostmi můžete s obrazem duhovky efektivně pracovat.

Co potom?

Na základě všech skutečností terapeut navrhne léčbu, která je vždy souhrnem čajů, přírodních kapslí i tinktur. Tuto kúru s dalšími úpravami životního stylu, které doporučí terapeut klient užívá určitý čas a pak se může dostavit na kontrolu.

Sdílet
Aneta Benediktová | Serafin byliny

Aneta Benediktová

odborná poradkyně
Zakladatelka a odborná poradkyně společnosti. Více o ní na www.anetabenediktova.cz
Napsat e-mail

Objevte další témata

Potřebujete poradit?