Levandule
Když se řekne levandule, mnohým se vybaví vůně ve skříních našich babiček, které používaly pytlíčky s levandulí proti molům. Veřejně známý a nyní mnohem rozšířenější je obraz francouzské Provence s lány fialové záplavy něžných kvítků. Levanduli každopádně všichni notoricky známe a to nejen pro její nádhernou fialovou barvu, ale i pro všestranné využití levandule a zejména její zklidňující účinek.
Levandulová koupel
Sušenou levanduli v množství 100 gramů přelijeme 1 litrem vařící vody a necháme 10 minut louhovat. Poté přecedíme a smícháme nejlépe s 1 lžící hydrofilního oleje, medu, nebo s 20 ml tučné smetany pro pocit "jako Bohyně". Ne vždy je tolik času na přípravu nálevu. Pro rychlejší postup si do malého hrnku mořské soli, tučné smetany, nebo medu a přisypeme sušené květy levandule. Přidáme 5 kapek éterického oleje levandule a vše přidáme do proudu vody napouštějící se vany. Poté se stačí jen ponořit do příjemně teplé koupele, zapálit si svíčku a vnímat svůj dech.
Aromalampy
Jsou nejjednodušším použitím pro rozptýlení esenciálních olejů do prostoru. Do nádobky na vodu nakapeme 3-8 kapek vybrané esence, záleží na druhu oleje a velikosti pokoje. Pozor na lahvičce se 100 % éterickým olejem by měly být tyto informace: český název, latinský název, země původu, doba expirace (popř. šarže) a celé jméno výrobce.
Aroma masáž
Jedno z největších kouzel Aromaterapie je masáž s použitím éterického oleje. Nemusíme dělat nic, stačí jen dýchat a přijímat hojivou moc doteku. Když není masér tak si můžeme věnovat masáž i samy sobě. Masážní směsí ošetříme celé tělo po koupeli. Můžeme si i před spaním namasírovat jemným dotykem plosky nohou, tak levandulí oblažíme akupunkturní dráhy celého těla.
Dnešní doba je velice rychlá a tlak, který na sebe vyvíjíme, stoupá. Naše tělo jen odráží stav, kdy je potřeba se zastavit a jen volně
dýchat. Levandule a její blahodárné účinky nás v zastavení a zklidnění mohou nesmírně podpořit.